איך בוחרים משכנתא בצורה נכונה?!!!

בשעה טובה הגעתם להחלטה לרכוש דירה, מן הסתם זאת העיסקה הגדולה והמשמעותית ביותר שתעשו במהלך חייכם, לכן חשוב לעשות שיעורי בית מקדימים ולבדוק את כל האפשרויות באשר למסלול המשכנתא הטובה והמשתלמת ביותר עבורכם, ממש כפי שישנם אפיקי השקעה רבים שאפשר לשלב אותם בתיק ההשקעות שלכם, כך גם במשכנתא יש מסלולים שונים שעל פיהם מחושבת הריבית בהתאם לגורמים שונים, לכן חשוב לעשות בדיקה מעמיקה לפני החתימה.
אז איך תבחרו את המשכנתא המתאימה ביותר עבורכם???הדבר הראשון שחשוב לבחור הוא: "גובה המשכנתא"!!!
לפני שאתם ניגשים לקחת משכנתא או בכלל לפני שאתם חותמים חוזה רכישת דירה חשוב לבדוק את הסכום הכולל, כלומר מה שתשלמו על מחיר הדירה כולל הריבית. הסיטואציה הטובה ביותר היא שסכום המשכנתא לא יהווה יותר ממחצית מחיר הדירה, שכן משכנתא היא הלוואה לטווח ארוך שסוחבת איתה ריביות גבוהות ואתם תשלמו במהלך התקופה תשלומים גבוהים מאוד שיקשו עליכם בשגרת חיים, לכן חשוב שתעשו בחירה ריאלית ותקציבית נכונה בהתאם ליכולת הכלכלית שלכם כרגע.
תקופת ההחזר: אחרי שבחרתם סכום למשכנתא הגיוני שאתם יכולים לעמוד בו חשוב לפרוס אותה לתשלומים נוחים שתוכלו לעמוד בהם, שזה אומר לא יותר משליש מגובה ההכנסות שלכם, חשוב לציין כי במיוחד בתקופה של רכישת דירה יש עוד הוצאות נלוות כגון הוצאות שיפוץ, עליות הקשורות במשכנתא עצמה כגון דני פתיחת תיק, תעודת זכאות וכ"ו.
הריבית והמסלולים: כל משכנתא מורכבת מהקרן- הסכום אותו קיבלתם יחד עם הריבית, הריבית מהווה חלק לא קטן מן ההחזר, אז לכן חשוב לבחור במסלול אחד מתאים או לבחור במספר מסלולים בו זמנית, בלשון הבנק זה נקרא מסלול עם ריבית קבועה או ריבית משתנה מעת לעת. והדבר החשוב ביותר הוא לעשות סבב בין הבנקים ולבדוק היכן יש את הרביות הכי טובות, לעיתים זה מגיע להבדל של עשרות אלפי שקלים. כמובן שניתן וכדאי להתייעץ עם יועצי משכנתאות.
יש לזכור!!! שרכישת משכנתא היא זהה לרכישת "מוצר"  אפשר להתמקח על הריבית על עמלת פתיחת תיק וכ"ו מי שיבוא יותר לקראתכם תסגרו איתו.
בנושא של פרמיית ביטוח חיים וביטוח נכס חשוב לבדוק היכן יותר משתלם האם בבנק או דרך חברת הביטוח.אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון: 0584482760 אשמח להשיב לשאלות לכוון ולהעריך את שווי הנכס שלכם.

מעוניין לקבל יעוץ בנושא ?
השאר את פרטיך ואחזור אליך בהקדם!

מאמרים שאולי יעניינו אותך

דירה למכירה בהדר גנים - האם למכור לבד? -ברנט - והב תיווך

למכור לבד? אל תנסו את זה בבית

במדינות רבות באירופה, ארה"ב וקנדה נהוג לשכור את שירותיו של מתווך נדל"ן מקצועי בעת קנייה או מכירה של נכס כלשהו. לרוב, אנשים במדינות אלה לא

דירה להשכרה בהדר גנים ברנט-והב

לבחור שכונה זה ממש לא 'שכונה'

לפני שאנחנו בוחרים בית, קודם כל אנחנו בוחרים את שכונת המגורים המועדפת עלינו. שכונה היא אזור מגורים בעל מאפיינים משותפים כלשהם. בחירה נכונה של שכונת

כמה הנכס שלך שווה

מידה שיש לכם נכס ואתם מעוניינים למכור אותו, חשוב שתדעו כיצד להעריך את מחירו בצורה נכונה. במידה שתבקשו מחיר גבוה מדי, אתם עלולים להגיע למצב

הערת אזהרה

הערת אזהרה היא הערה הנרשמת במרשם המקרקעין ומעידה על קיומה של התחייבות בכתב של בעל המקרקעין או בעל הזכות במקרקעין, לעשות במקרקעין מסוימים עסקה או

דילוג לתוכן