לבחור שכונה זה ממש לא 'שכונה'

לפני שאנחנו בוחרים בית, קודם כל אנחנו בוחרים את שכונת המגורים המועדפת עלינו. שכונה היא אזור מגורים בעל מאפיינים משותפים כלשהם.

בחירה נכונה של שכונת מגורים היא החלטה הרת גורל. בטווח הקצר, השכונה שבה גרים משפיעה על איכות החיים ועל הנגישות לשירותי חינוך, דת ורווחה. 

בטווח הבינוני, השכונה קובעת מי יגור לידנו ומי יהיו החברים של הילדים. בטווח הארוך, השכונה והאזור משפיעים על ערך הנכס והשאלה האם נוכל להפיק תשואה מדירה שבבעלותנו.

בבואנו לבחור שכונת מגורים, אנחנו נוהגים לבחון שורת קריטריונים העונים על הצרכים שלנו. חלקם מבוססים על דימוי והערכה תחושתית וחלקם נשענים על נתונים ועובדות.

רוצים דוגמה? קחו לדוגמה את עניין הביטחון האישי.

כולנו רוצים לגור בשכונה שבה נרגיש בטוחים, שהילדים יוכלו לשחק בחוץ בלי חשש, שהסבתא תוכל לטייל בלי לחוש מאויימת. הביטחון נתפש כגורם מכריע בבחירת שכונה.

אחד הדברים החשובים ביותר עבורנו כאשר אנו שוקלים איפה לגדל ילדים הוא עניין הביטחון, תחושה שלעיתים איננה מורגשת באזורי המרכז העמוסים. 

אנו מחפשים תחושת ביטחון כאשר הילדים משחקים למטה בפארק, חוזרים הביתה מבית הספר והולכים לבקר חברים. 

ככל שהילדים גדלים ונהיים עצמאיים – כך מתחזקת חשיבות המגורים באזור בעל רמת פשיעה נמוכה, קהילה מגוננת ואזור שמקנה תחושת ביטחון מסביב. 

3 דברים סופר קריטיים בבחירת שכונה

מהם האלמנטים החשובים שעליכם לשקול בעת חיפוש אחר שכונת מגורים חדשה, שתתאים לכל המשפחה?

קהילה תומכת – היתרון של קהילה תומכת ושל חברים בני אותה שכבת גיל וסטטוס, משחק תפקיד מרכזי בחיבור למקום המגורים הן עבור הדור המבוגר יותר, שמגלה את הזמן שהתפנה לאחר שהילדים התבגרו ועזבו את הקן ומחפש חברים וקהילה להיפגש לשתות קפה ולשוחח, והן עבור זוגות צעירים רבים המחפשים שכנים באותו הסטטוס שניתן להתחבר אליהם ולגדל ביחד את הילדים, לצאת יחדיו לטיולים ופשוט להיות שם אחד בשביל השני ולבקש את אותה כוס סוכר כשצריך.

חינוך – חינוך איכותי הוא אחד הדברים החשובים ביותר שכולנו שואפים להעניק לילדינו כחלק ממימוש תפקידינו כהורים. לפיכך חינוך מהווה גורם בעל השפעה בבחירת שכונת מגורים. שכונות שבקרבתן בתי ספר הידועים כטובים, נחשבות אטרקטיביות בקרב משפחות עם ילדים. לא אחת קורה שבית ספר איכותי בקרבת השכונה, מעלה את רמת הביקוש.

מיקום נגיש ונוח – תשתית תחבורתית מפותחת שמספקת נגישות נוחה לשכונה היא אלמנט בסיסי בבחירת מקום מגורים. כדאי לחפש שכונה שקרובה לעורקי תחבורה ארציים ראשיים, לקווי אוטובוס יעילים, לתחנות רכבת ועוד.

נגישות זו חיונית לתושבים לצורך הגעה נוחה לעבודה וממנה, לבילוי בשעות הפנאי ולטובת בני נוער שיוכלו להתנייד בעצמאות.

אם אתם נשארים באותו מקום עבודה, חשוב לברר לפני מעבר הדירה כמה זמן ייקח לכם להגיע לשם. 

זה לא נעים לגלות באיחור שמידי יום אתם נאלצים לבלות זמן רב בכבישים. לאלה שמשתמשים בתחבורה ציבורית חשוב לבדוק השירות הזה יעיל באזור, או שמדובר בשעות ארוכות של מעבר מאוטובוס אחד לשני.

לסיכום: בחירת שכונת מגורים יכולה להיות קשה. עם זאת, הבנת היתרונות והחסרונות של כל שכונה תעזור לך לקבל את ההחלטה הטובה ביותר.

חשוב מאוד להתייעץ עם מתווכים שמכירים היטב את השכונה המדוברת ויכולים לתת לך ייעוץ מקצועי ומידע שלא יסולא בפז. 

ברור שאם אתם מחפשים דירה בהדר גנים, בפתח תקווה יש לפנות למתווכים בהדר גנים שגרים בשכונה, חיים אותה יום יום ומכירים אותה היטב.

מעוניין לקבל יעוץ בנושא ?
השאר את פרטיך ואחזור אליך בהקדם!

מאמרים שאולי יעניינו אותך

דירה למכירה בהדר גנים - האם למכור לבד? -ברנט - והב תיווך

למכור לבד? אל תנסו את זה בבית

במדינות רבות באירופה, ארה"ב וקנדה נהוג לשכור את שירותיו של מתווך נדל"ן מקצועי בעת קנייה או מכירה של נכס כלשהו. לרוב, אנשים במדינות אלה לא

דירה להשכרה בהדר גנים ברנט-והב

לבחור שכונה זה ממש לא 'שכונה'

לפני שאנחנו בוחרים בית, קודם כל אנחנו בוחרים את שכונת המגורים המועדפת עלינו. שכונה היא אזור מגורים בעל מאפיינים משותפים כלשהם. בחירה נכונה של שכונת

כמה הנכס שלך שווה

מידה שיש לכם נכס ואתם מעוניינים למכור אותו, חשוב שתדעו כיצד להעריך את מחירו בצורה נכונה. במידה שתבקשו מחיר גבוה מדי, אתם עלולים להגיע למצב

הערת אזהרה

הערת אזהרה היא הערה הנרשמת במרשם המקרקעין ומעידה על קיומה של התחייבות בכתב של בעל המקרקעין או בעל הזכות במקרקעין, לעשות במקרקעין מסוימים עסקה או

דילוג לתוכן